• Zlata Hnátová

Moje typický ráno aneb Moje praxe!

Aktualizace: 14. úno 2020

Když se řekne ranní rutina, tak se mi vybaví děsná nuda. Nevím proč, ale má to na mě devibovací (odrazující) účinek. Ale když řeknu, že ráno provádím svojí PRAXI, tak to zní mnohem atraktivněji :D


Vnímám, jak malá změna v použitém slově dokáže mít velký vliv na to, co UDĚLÁM v realitě. A rutina je pro mě “ble” (něco musím), kdežto praxe je ZÁVAZEK VŮČI SOBĚ.

Máte nějaký závazek vůči sobě? Já jsem dříve neměla, nebo jim nedávala takovou váhu jako nyní. Ale vnímám zatracený rozdíl, když se pro něco zavážu. Možná vás to teď přestane bavit číst dál,... když mluvím o ZÁVAZKU. Pochopím to, protože spoustu lidí dnes omílá dokolečka “chci/potřebuju svobodu”. Ať už ve vztazích, tak i v tom, jak se sami chovají: "Dneska mám náladu na tohle, zítra zase na tohle a nějaká pravidelnost?? Dejte mi pokoj." Mě baví se svobodně rozhodnout pro něco a odpovědět na daný stav/situaci/emoci vědomě a ze své síly… a ne chaoticky a bez ladu a skladu reagovat podle aktuálních emocí a nálad.


Takže moje ranní praxe je o tom, že si

- cvičím kloubní gymnastiku podle Norbekova,

- medituju,

- dělám krátká masážní cvičení,

- piju čaj (vždycky mám nějaký aktuální - právě teď je to např. kontryhel),

- poslouchám programovací nahrávku od Esther Hicks při čištění zubů a líčení,

- potom poslouchám svoje afirmace, které jsem si namluvila do telefonu

- a čtu si svoje cíle.


Můj drahý Tommy se mě na ranní přitulení často ptá do “Tak co, Zlatuško, těšíš se na nejlepší den svého života?” Hned první mpulsi, který mi připomíná důležitost mého naladění a pozitivního očekávání v životě. (Děkuju lásko…. )


Občas, když mám ráno víc času, tak si ještě v posteli sednu a natahuju ruce k nebesům (stropu :D ) a říkám si svojí mantru (kterou si mj. říkám často i v průběhu dne):


“Jsem zdravá, jsem šťastná, jsem krásná, jsem mladá, jsem úspěšná, jsem bohatá, jsem štíhlá, jsem… jasnozřivá”

Ani nevíte, jakou energii mi vlilo do žil sepsat si tuto svojí mantru… a slyšet už ten návyk, jak mi hraje v uších… a postupně se tak do sebe víc a víc zamilovávat…. <3


Mám takový pocit, že tahle moje denní ranní praxe má co dočinění s mým sebevědomím, sebedůvěrou a krásou. Cítím se fakt božsky holky! Cítím se ve spojení sama se sebou!


Pojďte taky!!! <3


Zlata


(PS. U článku na blogu je fotka s jídlem.... to já ale ráno vynechávám... v 5 hodin moje tělo opravdu není ready na to něco jíst a zbytečně si tak tlumit tuhle kreativní chvilku trávením jídla...:D


229 zobrazení0 komentář