• Zlata Hnátová

Miluješ to, co děláš?

Čas od času se zastavím a pozoruji ženy. A poslední dobou samozřejmě víc a víc, protože jakmile se člověk vrhne do ženských kruhů, potřebuje určitý studijní materiál :) Kolikrát poslouchám své kamarádky, kolegyně v práci, nebo úplně cizí ženy na cestě do práce nebo v MHD a občas si i nějakou poznámku zapíšu, co zaslechnu za jejich mentální programy, přístupy a zážitky.


A tím, že náš byl náš minulý kruh o Kreativní tvořitelce, tak jsem samo sebou přitahovala téma práce. A světe div se, dost často jsem byla svědkem toho, kolik žen na svou práci brblá. A upřímně, bylo mi to líto. Prostě proč nepřijmout to, že nyní něco dělám a dám do toho to nejlepší ze sebe?


Jasně, pokud jsme s něčím nespokojené, je třeba s tím něco dělat. Ale nekonečným stěžováním se nic nevyřeší. A navíc… ubírá to prostě na kráse. Sorry jako.


Žena, která je negativní, napruzená, neochotná a odbývá svojí práci ala “to stačí”, tak i přes skvělej outfit a make-up, není nijak inspirující.

Ale nějak věřím, že v komunitě našich kruhů takových žen moc není. Ale i tak vás dnes chci pozvat k tomu, abyste popřemýšlely o činnostech, které děláte a které děláte dlouhodobě s “přinasranou” náladou (z jakéhokoliv důvodu). A nemusí to být nutně činnost - zaměstnání, protože my ženy jsme tvořitelky v každodenním životě a v malých činnostech. To je to, co dělá úrodnou půdu pro muže a naplňování jejich velkých vizí.


Dělat věci s láskou a úctou, je prostě naše doména. My (ženy) jsme voda, jak by řekl Tao te ťing. My máme překážky obejmout, jako to dělá voda. Ladně, bez síly. Umíme to, jen máme navyklé vzorce chování a přemýšlení.


Způsob, jakým mluvím s dětmi, kolegy, prodavačkou, nebo jak umývám nádobí, otevírám dveře, vařím oběd, vyplňuji formuláře, volám na úřad, atd atd…. tak právě to JAK to děláme je to, co nám pak umí vnést do života velké správné CO (naší vysněnou práci a činnosti).


Dělat každodenní věci s láskou a určitou noblesou je naše síla. Je to síla skrytá v naší ženské jemnosti.

Vím, nemáme to vždycky jednoduché. Občas je něco nad naše síly, myslíme si, že to není naše zodpovědnost, je to pod naší úroveň, nebo ať se stará přece někdo jiný… Jenže, tak si akorát komplikujeme život.


Pojďme být vděčné za to, že vůbec máme možnost dělat nějakou takovou “děsnou” činnost, protože je spoustu jiných lidí, pro které je to tzv. dream job. Je to celé o přístupu. Myslet si, že až mi “spadne do klína” práce mých snů nebo budu konečně mít čas na nějakou oblíbenou aktivitu, budu se cítit lépe. OMYL. Už nyní, svým přístupem ukazujeme světu, jak fungujeme, jaké máme nastavení, které se promítne do všeho ostatního.


Tento článek píšu proto, abychom si aspekty naší ženskosti uvědomovaly a používaly je víc a víc. A pokud kolem sebe máme ženy, které dělají opak, abychom nepropadaly jejich přístupu. Uvidíte, jak vám láskyplný a uctivý přístup vdechne do života radost a věci, po kterých toužíte. Budete víc v klidu, inspirativní pro druhé a dáte životu příležitost vám poslat do života vaší vysněnou práci nebo aktivity.

PS. Možná to nebude vysněná aktivita, možná to bude váš přístup, který z dané aktivity udělá vysněnou aktivitu, hm? :) Znáte tu často zmiňovanou frázi Do what you love, Love what you do (Dělej, co miluješ, miluj co děláš)? Je na ní hodně pravdy, ale musíme používat obě věty! :D Ne chtít jen tu první :)


Těším se na vás příště, Zlata

102 zobrazení0 komentář