• Zlata Hnátová

Milování místo vysvětlování!

Jednou jsem mluvila s Kalmanem Horvátem a on mi ve vtipu říká, že “žena je ochotná mít sex, aby měla vztah a muž je ochotný mít vztah, aby měl sex.” Docela trefná poznámka, na které trochu pravdy rozhodně bude.


Nikdy svému chlapovi rozumově nevysvětlím, proč jsem pro něj ta nejlepší žena, se kterou má strávit zbytek života. A pokud mu to podám v nějakém emočním výlevu, ještě víc ho odradím. Ale budu-li si chtít hrát na nezávislou a silnou ženu, která je nad věcí, taky to úplně fungovat nebude.


Někdy si říkám, že to je alchymie, ale pak se víc zaposlouchám do toho, co ti muži říkají a snažím se jim víc rozumět a hlavně… jít jim naproti! Pokud má můj muž něco rád, tak mu to přece dopřeju. A tím nemyslím jen sex.

Je třeba, abychom se projevily jako ženy činu. Abychom místo vysvětlování praktikovali milování! Je třeba opustit vysvětlování, nátlaky a manipulace. Je na čase stát se vášnivou milenkou pro svého muže.


Jasně, znát nějaké polohy, být otevřená experimentům, vzít si čas o času hezký oblečení, vyvonět se a udělat se jen pro něj naprosto speciální, je super a pomáhá to taky. To jsme si řekly formu.


Ale teď ten obsah. To znamená, jak naplníme naše intimní splynutí? Jak se mu odevzdáme a jak ho uctíme? Jsme naplno přítomné, milující a přijímající? Nebereme to jako povinnost? Vnímáme svoje tělo jako opravdový chrám a jeho právě tak? Dotýkáme se ho na těle s tou největší úctou a cítíme k němu obdiv?


Pojďme být víc dávající, víc oživující a otevřené v milování s naším mužem. Je to okamžik, kdy mezi námi může proudit více lásky, která nás propojuje a vnáší do našeho života více života :D radosti, spotaneity a vášně.


Zároveň, pokud máme vedle sebe správného muže, dokáže nás milování omlazovat a dodávat nám krásu a zdraví. A to přece chceme, ne?

Možná to bude pro některou ženu víc “práce” na sobě, protože jí sex nebaví a dělá to jenom kvůli němu. Možná má nějaké problémy a je to pro ni bolestivé. Možná má špatné zkušenosti z minulosti a je to pro ni “ no go “ zóna. Možná se necítí dobře ve svém těle, možná se bojí projevit, možná se bojí odevzdat. Jakékoliv strachy nám ukazují místa, která je třeba projít a uzdravit. Není třeba dělat velké kroky, někdy stačí malé posuny. Jen to téma otevřít a pracovat na něm.


A když už jsem s Kalmanem začala tento článek, tak ho taky uzavřu :) Jedna z jeho dalších hlášek na adresu spokojených mužů zněla “s náma chlapama to máte jednoduchý, nahoře naplnit, dole vyprázdnit” , což je další aspekt, vtipnej, ale víme jak pravdivej?


Ano, “dole” to souvisí s milováním a “nahoře” s jídlem.

A tak nepodceňujme sílu své ženské tvořivosti v kuchyni a u plotny. Zní to divně, možná se to vaší vnitřní emancipované ženě nelíbí, ale víte jaké to je, když uvaříte svému muži dokonalé jídlo, které miluje a naservírujete mu ho jako králi?


Je to další způsob jak se naprosto sladíte s jeho jazykem lásky, kterému on 100% rozumí! Nezapomínejme prosím na to, že skvělá milenka není jen o tom společném okamžiku v posteli :) Uctívejte svého krále každým dnem a uvidíte, jak se k vám královsky bude chovat on!


Přeji vám krásný oživující milování! Zlata


Drahé ženy ve SPOJENÍ, přidejte se k našemu čtvrtečnímu kruhu na téma Tajemství milenky. S Katkou jsme si pro vás připravily očiotevírající sdílení.


Věříme, že čím víc o těchto tématech společně mluvíme, tím víc si zvědomujeme, co zrovna ne úplně šťastně v našem životě děláme a jak to můžeme napravit.


Těšíme se na vás, do té doby nejkrásnější dny! Zlata

440 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše