• Kateřina Kocanová

Mé tělo, zdravější a krásnější

Aktualizace: 24. led 2020
Už asi půl roku se se Zlatuškou bavíme o tom, že chceme žít tu nejlepší verzi sebe sama. Co je ale naše nejlepší verze? Jak tohle můžeme určit?


Za mě je to život, ve kterém se cítím radostně, šťastně a naplněně. Celkem abstraktní pojmy, že?


Co to konkrétně znamená?

Dělám si chviku pro sebe a v horké vaně se zamýšlím.

Právě teď když přišel nový rok vyvstává ve mě chuť žít jinak. Cítím, že skončila určitá fáze mého života a nový rok mi přináší energii ke změnám. Naprostým základem pro mě je mé tělo. K tomu abych se v této realitě mohla realizovat, potřebuji se ve svém těle cítit skvěle.

Zabaluji se do deky a usedám k meditaci.

Zavírám oči a svojí pozorností skenuji každou část svého těla. Od nohou až k hlavě. Věnuji si pozornost a vnímám, kde mám své rezervy a co potřebuji posílit. Uvědomuji si, že mé tělo je zároveň odrazem mého života. Cítím, jak životní události sedí v mém těle a projevují se buď příjemnými, anebo bolestnými pocity. Ze své zkušenosti vím, že jakmile začnu čistit tělo, dějí se automaticky změny i v životě.

Beru své tělo, jako určitou symboliku a jakmile mi něco na něm nesedí jdu a měním to.

Pozoruji pak, jak automaticky se rovná i daná problematika v životě. Tohle pro mě, ale funguje i na opak.


Dlouho jsem řešila své nohy. Přišly mi velké, nepevné a nehezké. I přesto že jsem často plavala, jezdila na koni, tančila, mé nohy stále zaostávaly svou krásou za zbytkem těla.


Až v momentě, kdy jsem se rozhodla jít svou vlastní cestou a přestala jsem naslouchat struktury a programy, které do mě byly vkládány systétem, mé nohy začaly zpěvňovat. Čím více jsem následovala svoji tvořivost a dovolovala si dělat to, co mě baví, šla jsem po své cestě, tím větší radost jsem měla i ze svých nohou.


Před Vánoci jsem měla pocit, že se se svým mužem absolutně nepotkáváme. Komunikace mezi námi vázla a já mu nebyla schopná vysvětlit své pocity. O pár dnů později jsem ucítila bolest v krku. Zachovala jsem klid a uvědomila si situaci, ve které jsem byla. Zapálila jsem svíčku, pustila si hudbu a celým svým tělem jsem vyjádřila, jak obrovsky mě tahle situace štve a všechno napětí jsem vytančila. Poté jsem už s klidnou hlavou šla a se svým muže si promluvila. Druhý den byla bolest pryč.

Nechávám se svým tělem vést a vím, že když jsem s ním spokojená na 100%, jsem tak i spokojená se svým životem.

Chci pro sebe to nejlepší a proto i to nejlepší vkládám do svého těla. Asi to znáte, když ochutnáte kvalitní čokoládu, už se vám nechce jíst jiná. Nebo když se napijete dobrého vína. Těžko se pak vrací k levným variantám. Když chci od života to nejlepší, tak se potřebuji chovat sama k sobě nejlépe, jak dovedu.


Při své meditaci jsem objevila že jsem neustále smutná z toho, že nemám dlouhé vlasy. Přemýšlím tedy, jestli jim dávám to nejlepší, kolik pozornosti jim věnuij? No jasně, že je občas zanedbávám. Hluboce se jim omlouvám a jdu na plno do jejich regenerace. Co pro mě v životě vlasy symbolizují? Mojí sílu. Začínám si rozpomínat na chvíle, kdy pláču začínám se srovnávat a upadám do pocitu, že stojím za nic. Probouzím svého vnitřního muže a z těchto chvil povstávám.

Ctím sama sebe, svou jedinečnost a tím i svou sílu. Jsem zvědavá za rok, jak mi vlasy povyrostou.

Pomalu otvírám oči a probouzím se z meditace. S úsměvem si zpívám svou oblíbenou píseň “Děkuji si, miluji se, věřím si víc a víc.”
Ze srdce vám přeji ať i vy si děkujete, miluje te se a věříte si víc a víc. Ať je pro vás vaše tělo božským chrámem. Ať víte, že vše máte jen ve vlastních rukách.


Již zítra se na vás těším v našem dalším ženském online kruhu na toto téma.


Nejen že si budeme více povídat v  odobném ladění, ale také si prakticky řekneme, jak uchopit podobu svého těla do svých rukou.


S láskou Kateřina Andělová

111 zobrazení0 komentář