• Kateřina Kocanová

Intuice. Každodenní nástroj, anebo pouhá fantazie?

Aktualizace: 16. čvc 2019


Blížilo se léto a nás se Zlatkou čekal krok v před v našem milovaném projektu. Přemýšlely jsme nad dalším tématem. Čím by se hodilo odstartovat roční cyklus žen ve spojení?

“No přece intuice.” Napadlo nás.


Možná se ptáte proč, zrovna tohle? Jak už jsem lehce nakously v jednom z videí, intuice nám přišla klíčová hned z několika důvodů.

Než si je povíme chci s vámi nejdříve posdílet, co je to intuice, jak ji ve svém životě otevřít a hlavně využít. Asi každá z nás zná ten “zvláštní pocit”, který si někdy nedokážeme logicky vysvětlit, ale uvnitř sebe víme, že je pravdivý. Ano, ten hlas někde v zádu v nás, který nám napovídá v různých situacích v životě.


Každá jsme jiná a proto i naše intuice k nám promlouvá skrze různé proudy. Když jsme více vizuální typ, vidíme obrazy, když myšlenkový typ, slyšíme věty, když jsme spíše na pocity, promlouvá k nám skrze ně. Není jasně stanovené, jak k nám naše intiucie bude mluvit, je to vždy o nás. O tom, jaké jsme, co je nám příjemné a jak si to nastavíme. Náš šestý smysl může fungovat skvěle a na stoprocent, jen je potřeba ho stejně jako ostatní smysly trénovat.


Jak poznat co je intuice, co doměnka, nebo naše fantazie?

Nejdříve je potřeba určit kde a jak se projevují tyhle naše proudy. Když si teď vytvoříte doměnku, kde jí nejvíc v těle vnímáte? Jak ji vidíte? Když teď zapojíte fantazii, třeba si představíte psa, kde tahle vize sedí? Je jiná, než vaše doměnky? Nebo jsou stejné? A když se teď zeptáte na nějakou otázku a požádáte o intuitivní vedení, vnímáte rozdíl? Vyznat se v tom je hlavně o tom si s tím hrát, být vytrvalá a odhodlaná. Když se chcete naučit cizí jazyk, nejvíc do něj proniknete, když se zamilujete do muže, který je rodilý mluvčí. Láska vás donutí se jazyk učit a jde vám to snáz.


Samozřejmně, jsou i jiné cesty, ale co tím chci říct je, že touha a vášeň jsou hlavním motorem pro dokonalé osvojení se nového jazyku. Stejně tak je to i s touhle dovedností. Potřebujete vědět, proč jí chcete umět ovládat k čemu ji chcete využít a pak pilně studovat.


Každý má k tomu své důvody, pro mě je důležité propojovat náš svět s tím jemnohmatným a abych se uměla dokonale pohybovat v obou světech, vnímala jsem, že jsem na své cestě a uměla číst symboly kterýma mě život vede potřebuji k tomu právě svou intuici.

Hraji si s ní a používám jí různě a rozmanitě. Jsem tak propojená se svým podvědomím a díky tomu cítím, že můj život je v hlubším rozměru a souladu.

Můžu říct, že někdy mi přicházejí zkoušky, aniž bych je sama chtěla. Nedávno jsem se vracela z jedné návštěvy autem domů. Jela jsem cestou, kterou jsem vůbec neznala, bylo velké vedro, jeli se mnou moji synové (oba byli pěkně nevrlí a už chtěli být doma) a můj telefon hlásil low batery. Jasně, že se mi po chvíli jízdy vybil. Měla jsem chuť panikařit, když v tom jsem uslyšela hlas v mé hlavě “Teď je nejlepší chvíle jet podle intuice”. Zhluboka jsem se nadechla a vydechla. Rozhodla jsem se si věřit a vydala jsem se podle své vnitřní navigace. Asi už tušíte, jak jsem dojela.


Můj šestý smysl mi pomohl i ve velmi náročných životních situacích. Když jsem potkala svého drahého muže, byla jsem vdaná a cítila jsem jasně, že můžu následovat svůj vnitřní hlas, který mi mě jasně vedl k Filipovi. I přesto, že jsme se znali dva týdny věděla jsem, že se k němu můžu i se svým synem nastěhovat.


Tyhle silné momenty mi dávají důvěru v sebe sama. Díky intuici se můžu opřít o své vnitřní vedení a to mi dává svobodu a nezávislost.

Dám na svůj hlas, když si vybírám co budu jíst, co si vezmu na sebe, jakou knihu si přečtu atd.. Chceme vám pomoci rozvinout intiuci hned na začátku cesty s námi, aby pak každý náš kruh vám přinášel nový rozměr.Jak už jsem zmniňovala cest k rozvinutí intuice je opravdu mnoho. Konkrétní techniky si budeme říkat na kruhu, takže se máte na co těšit.


Přeji vám krásné léto a těším se v září na viděnou.


S láskou Katka

100 zobrazení0 komentář