• Kateřina Kocanová

Co vše sebou nese role milenky?

Šla jsem spát poněkud rozladěná. Občas se přistihnu, jak silně emočně reaguju na banality a stydím se pak za své výlevy. Obdivuju svého muže, co vše dokáže se mnou ustát.


Během té noci mi přišlo velké uvědomění. Zdál se mi sen, ve kterém mi Filip říkal, že si přeje, abych se stala jeho milenkou. Aby u mě mohl spočinout a nechat se hýčkat a rozmazlovat. Žádal mě, abych se mu oddala a byla jen pro něj. Ten sen se zopakoval třikrát.


Byl tak intenzivní že jsem se ihned po probuzení proměnila v milenku a pozvala jsem svého milého ať se mě zmocní.

Uvědomila jsem si, jak je tahle role ve vztahu hodně důležitá. Náš život plyne rychle a neustále řešíme pracovní a rodinné fungování, někdy máme tendence se zamotat a kvůli různým zraněním se začneme od sebe oddalovat. Je jasné, že sexualita léčí a přináší do vztahu lásku, něhu, jisrku a hlavně pochopení a více energie soucitu. Cítím, že je velmi důležité na to nezapomínat a vynést ji v našich životech na přední příčky. Pravidelné láskyplné milování nás může vyživit mnohem víc, než terapie.

Sexualita léčí nejen partnerský vztah, ale v první řadě náš vztah k sobě samotným.

Na mé cestě sebelásky bylo tohle uvědomění zlomovým okamžikem. Zjistila jsem, že mi připadá nepřirozené sama sebe hýčkat a měla jsem velký problém se sebe dotýkat. Udělala jsem pak takový průzkum, jak to mají ženy okolo mě a zjistila jsem, že v tomhle nejsem sama. Aby můj vztah k sobě samé byl celistvý je potřeba, abych se stala tou nejlepší milenkou sama pro sebe.


A jak na to? Jednoduše, prostě začít.


Udělat si pro sebe prostor a začít se objevovat. Není ani tak důležité číst nějaké návody, jako začít naslouchat svému tělu. Ono ví a zaručeně nás povede. Kolik času denně věnujeme nám samým? Někdy se zdá, že je snad všechno důležitější než my. Je čas to změnit a nestydět se za prostor který věnujeme sobě, ba naopak se za něj hrdě postavit.

Být milenkou pro sebe a svého může je velmi vyživující a léčivé, ale co druhá strana této role?

Asi každá z nás se s tím někdy setkala.


Ať už v roli milenky, která vstupuje do vztahu, anebo v roli ženy, která se s milenkou setkává skrze svého muže. Když jsme se se Zlatkou ladily na další téma, přišlo nám jasné, že tohle navazuje na téma předešlé.


Milenkou se může stát jen žena a proto, když budeme jako ženy držet při sobě, budeme se ctít a vidět svou hodnotu, můžeme těmhle zraňujícím okamžikům předejít.

Každá milenka má svůj význam, je na svém místě, přináší různá uvědomění a poukazuje na pravdu, která je ve vztahu. Můžeme si však vybrat, jestli chceme jít touhle bolestivou cestou a jestli chceme zakládat na bolesti, která s touhle rolí nevyhnutelně přichází, anebo z toho vystoupíme a přineseme uzdravení skrze něhu, přátelství a podporu.Ne nadarmo se říká, že “boží mlýny melou pomalu, ale přeci” anebo z východu známé slovíčko “karma”. Oboje nás vede k tomu, abychom se zastavili a vzali moc do svých rukou, uvědomili si, jakou cestou v životě chceme jít.


Další téma je tedy s námi v proudu a těším se na větší sdílení v průběhu ženského online kruhu.


S láskou Kateřina

309 zobrazení0 komentář