• Zlata Hnátová

Byla jsem služka!

Nedávno jsem dospěla k zajímavému závěru. Alespoň pro mě zajímavému. A líbí se mi slovo dospět. Už začínám vnímat ty časové posloupnosti. Jsou určité situace, které nám dají smysl až po určité době.


A já si pamatuju, když jsem před x lety zaslechla něco o minulých životech. Nějak se mi tomu nechtělo věřit, ale s postupem času jsem si to připustila úplně. Dokonce jsem byla na několika terapiích, kde se jde zpátky do minulého života a řeší se v něm většinou vztahy.


Aby toho nebylo málo, těch minulých životů za sebou máme prý víc. A já občas tak poslouchám druhé lidi, co prý v minulém životě byli. Král, královna, bohatý šlechtic, zámožný obchodník, politik, vojevůdce… :) jako je to hezký, ne že ne.


Ale říkám si, kdy se někdo přizná k tomu, že byl něco “podřadného”.

Tak já se toho rovnou ujmu. Nedávno mi totiž došlo, že jsem v některém ze svých minulých životů musela být služka. Kdyby mě to napadlo třeba před rokem, tak bych to okamžitě vytěsnila a možná ještě nafrněně v duchu prohlásila “Já? No vůbec!”.


Ale teď… jsem za to ráda a proto říkám v úvodu, že jsem k tomu musela dospět.


Asi mi v tomhle ohledu pomohlo dospět i vědomí, že díky roli služky mám v tomhle životě spoustu benefitů, ze kterých můžu čerpat

  1. Ráda uklízím a udržuju pořádek v bytě, ve všech jeho místnostech, skříňkách a šuplících. Dělám to ráda doma hezký, útulný a čistotný.

  2. Vařím skvělý jídla. Ufff.. tohle o sobě prohlásit, bylo teď silný, ale… je to zkrátka pravda. Nějakou dobu mi to trvalo, než jsem našla svůj styl, navíc vařím poměrně zdravě, ale dalo se to a já už většinou nehledám inspiraci v kuchařkách, ale prostě otevřu lednici a špajsku a jdu vařit.

  3. Baví mě být hostitelka. Načančat stůl, udělat občerstvení, vzít si svojí milovanou 35 let starou zástěru po mamce a obskakovat svý hosty.

Největší benefit nakonec: body 1-3 jsou pro mě typicky ženské vlastnosti, které, když je dělám ráda, bez nucení a s lehkostí, opravdu už je pak málo co, co mi dodá pocit ženskosti. Jako jasně, nádherný šaty, tanec, laskavosti vůči druhým, láska… to jsou pro mě také další způsoby, ale být tak trochu služka je pro mě vlastně dost dobrý základ, na kterém můžu stavět.


Jak to máte vy, drahé, krásné ženy, máte za sebou taky nějaký na první pohled nic-moc minulý život? :) Zlata
76 zobrazení0 komentář